7 основних причин переїдання

7 основних причин переїдання

З кожним траплялася подібна ситуація, коли ви вставали з-за столу з докором совісті через надмірне вживання їжі.

Переїдання – поширена проблема людства, яка відбувається через певні ситуації, які можна розглядати з погляду психології. Не потрібно лаяти себе і карати голодуванням на наступний день, нічого доброго і корисного від цього ви не отримаєте, а ось розібратися в який момент і з яких причин відбувається переїдання. Просто сядьте і подумайте над подібною ситуацією, а краще запишіть собі в блокноті – адже так легше запам’ятати 🙂 Нижче ми розглянемо 7 поширених ситуацій, за яких і відбувається переїдання.

Прийом їжі в компанії

Цю ситуацію ми виділили першою, оскільки кожен у ній опинявся і неодноразово. Більшість людей стикається з такою ситуацією щодня, снідаючи, обідаючи чи вечеряючи зі своїми домочадцями. Для того щоб переїсти достатньо робити прийом їжі в парі з кимось або навіть сидячи перед дзеркалом із самим собою. Ваш мозок перемикається і відволікається від процесу їди, і за розмовами можете не помітити, скільки всього з’їли. Виходить, що мозок не подає сигнал про насичення, ви відчуваєте, що вже не можете далі їсти через тяжкість у шлунку та за розміром живота. Доведено, що відволікаючись, ви ризикуєте не отримати всі корисні та поживні речовини з уживаних продуктів. Якщо ви обідаєте у компанії колег чи друзів, то найчастіше відбувається процес дегустації. Але через те, що все хочеться спробувати, хоч би потроху, ви знову ризикуєте переїсти.

Ви не можете відмовити

У цьому випадку переїдання відбувається через бажання догодити і не засмутити господарів застілля. Дуже часто подібні ситуації трапляються з найближчими людьми. Приїжджаючи в гості до бабусі чи мами, вони одразу ж запевняють, що у вас надто виснажений вигляд і треба більше їсти. Навіть якщо це не так, вони просто намагаються пригостити вас усім найсмачнішим і часто не входять до списку страв правильного харчування. Ви як ввічлива та вихована людина, не можете відмовити старанній господині, яка провела весь день біля плити. В результаті починаєте пробувати все. А потім вам ще намагаються покласти добавку і наполягають, щоб ви з’їдали все до останньої крихти.


Винагорода за певні заслуги та виконану роботу

Їжа часто стає своєрідною винагородою за виконану роботу, особливо якщо це стосується виснажливого тренування у спортивному залі або перебування певного запланованого часу на суворій дієті. Але це лише відмовки і зовсім не привід переїдати. Ви потрапляєте в замкнене коло, мучи себе дієтами і тренуваннями, не отримуючи від цього результату. Ми згодні, що після фізичних навантажень завжди хочеться їсти. Вибирайте в цьому випадку правильну білкову їжу і не перевантажуйте шлунок. Після суворої дієти радимо перейти на правильне та збалансоване харчування для підтримки досягнутої ваги, але якщо ви знову почнете переїдати та вибирати неправильні продукти, то навіщо було мучити себе голодом?

Якщо ви займаєтеся одночасно двома справами

Серед підлітків і старшого покоління було виявлено згубну звичку під час їди працювати за комп’ютером, дивитися фільми, гортати стрічку інстаграма, читати журнал тощо. В епоху, коли людині постійно не вистачає часу, багато хто поєднував кілька справ одночасно. Але згодом виникла харчова залежність і звичка переїдати, коли ви захоплені не їжею, а переглядом різних ресурсів Інтернету, ви навіть не помічаєте, що наїлися і вам хочеться з’їсти більше, щоб доглянути фільм, дочитати розділ і ще щось доробити. Із цього приводу було проведено безліч різних досліджень. Виділимо одне з них, яке, на наш погляд, здалося найбільш незвичайним. Виявляється, що любителі поїсти за комп’ютером найчастіше обирають смажену та жирну їжу, а поїдання солодощів – це харчова залежність шанувальників смартфонів. Чи не можете впоратися з цим? Замініть шоколад і чіпси на 25 корисних фруктів!